Dzisiaj jest 23.05.2019.
Jesteś w:    Start
CERESIT Ceretherm i Cerethem Wool Drukuj
        W dniu  15.05.2019r. w Zespole Szkół Budowlanych w Mielcu odbyło się teoretyczne szkolenie  uczniów  klasy IIIa TB  kształcących się w zawodzie technik budownictwa przeprowadzone przez przedstawiciela handlowego Pana Tomasza Urban z zakresu zastosowania systemów dociepleń CERESIT Ceretherm i Cerethem Wool zorganizowane przez firmę Henkel Polska Sp. z o. o. Przedstawiciel  firmy Henkel  Pan Tomasz Urban w sposób bardzo dokładny omówił zastosowanie tynków, farb gruntujących, zapraw klejących do systemów dociepleń i siatki elewacyjnej, farb elewacyjnych  oraz visage. Doradzał  w jaki sposób postępować przy wykonywaniu dociepleń aby nie popełnić błędów wykonawczych. Zaprezentował nowe produkty Firmy Henkel stosowane w branży budowlanej.

Czytaj całość
 
3-6 IV, Żelechowie- XLI Olimpiada Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej Drukuj
       Trójka uczniów z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu w raz z opiekunem z panem Krzysztofem Radłowskim 3 kwietnia, w środę wyjechali na kilkudniowe zmagania w XLI Olimpiadzie Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej na etapie ogólnopolskim do Żelechowa. Spotkały się tam 25 najlepszych szkół technicznych o profilu geodezyjnym z Polski, które przeszły etap szkolny i dostały się do kolejnego. Mielecka budowlanka była reprezentowana przez Marzenę Dul, Damiana Kulpę i Marcina Doroż. Uczniowie podjęli ciężką i zawziętą rywalizację. Ich wiedza była dogłębnie sprawdzona przez zadania testowe, ale i również tekstowe, gdzie każdy rywalizował między sobą. Natomiast umiejętności i wiedza praktyczna pozwoliła złączyć siły i walczyć w drużynie. Mimo olbrzymiego zakresu materiału, bardzo trudnych zadań i dużej konkurencji, mieleckiej szkole, udało się przekroczyć, do tej pory nieprzekraczalnej granicy między etapem ogólnopolskim, a etapem centralnym. Uczennica Marzena Dul pierwszy raz w historii szkoły znalazła się w nielicznym gronie dwudziestu najlepszych młodych geodetów w Polsce. I podjęła rywalizację kolejnego dnia w etapie centralnym, kiedy inni już odpoczywali.

Czytaj całość
 
Plan lekcji 2018/2019 Drukuj

Aktualny plan lekcji (od 9 maja 2019r). 
Święto Konstytucji 3 maja Drukuj
       Reprezentacja uczniów naszej szkoły wraz z dyrektorem Stanisławem Starzykiem uczestniczyła w miejskich obchodach Święta 3 maja. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w mieleckiej Bazylice skąd wyruszył pochód pod Pomnik Wolności. Obchody pod pomnikiem rozpoczęto od odśpiewania Hymnu Państwowego i części artystycznej uczniów Ośrodka Szkolno - Wychowawczego. Następnie delegacje złożyły kwiaty oraz odbyły się parady sztandarów. Uroczystość uświetniła Mielecka Orkiestra Dęta, chór „Melodia” oraz Harcerze.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 5 z 806