Dzisiaj jest 24.06.2019.
Jesteś w:    Start
Bieganie może być pasją Drukuj

      28 września uczniowie z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu: Maria Załucka, Wiktoria Kokoszka i Paweł Dulik, a także nauczycielka Jadwiga Stala – Dudek wzięli udział w Ogólnopolskich Biegach Ulicznych. Team z „budowlanki” wystartował w biegu głównym na 3000 metrów o Puchar Prezydenta Mielca.


W zawodach wzięli udział sportowcy z całej Polski, ale także amatorzy, dla których bieganie to pasja. Paweł Dulik zajął trzecie miejsce w kategorii wiekowej 16-19 lat. Gdyż to już zawodowiec trenujący na co dzień w Klubie Lekkoatletycznym „Stal – Mielec”. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal. Należy podkreślić, że dla pasjonatów biegania z ZSB to kolejna impreza. 16 września 2018 roku odbył się Połaniecki Bieg Niepodległościowy na 8 km. Przedstawicielami szkoły budowlanej była uczennica Maria Załucka i nauczycielka Jadwiga Stala –Dudek. Impreza rozpoczęła się hymnem narodowym, a następnie wszyscy uczestnicy zmierzyli się z długim dystansem. Po zakończeniu biegu startujący otrzymali pamiątkowe medale. Biegacze już na wakacjach wzięli udział w patriotycznym Biegu Hetmana z przeszkodami pod patronatem Starosty Powiatu Mieleckiego Zbigniewa Tymuły. Uczestnicy musieli przebiegnąć 5000 metrów i pokonać przeszkody rożnego typu. Przedstawicielami mieleckiej „budowlanki” byli: Paweł Dulik (zwycięzca), Maria Załucka i nauczycielka Jadwiga Stala – Dudek. Pasjonaci biegania czekają na najważniejszą imprezę tego roku – Bieg Niepodległościowy w Mielcu 11.11.2018 roku.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »