Dzisiaj jest 24.06.2019.
Jesteś w:    Start
Charytatywny Bieg Niepodległościowy Małego Księcia w Zespole Szkół Budowlanych Drukuj
        8 października 2018 roku w Zespole Szkół Budowlanych w Mielcu odbył się I Niepodległościowy Charytatywny Bieg Małego Księcia na 1918 metrów, z którego całkowity dochód został przeznaczony na podopiecznych Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie. Zawody odbyły się na płycie mieleckiego stadionu. W biegu wzięło udział 27 uczestników. Natomiast na trybunach zasiedli kibice z poszczególnych klas ZSB.

W charytatywnym przedsięwzięciu wzięli udział honorowi goście: Starosta Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła, założyciel lubelskiego hospicjum ojciec Filip – Leszek Buczyński, a także dyrektor ZSB Stanisław Starzyk. Konferansjerem, który wprowadził zawodników i zaproszonych gości w prawdziwie patriotyczny nastrój był nauczyciel wychowania fizycznego Jakub Kula. Charytatywny bieg rozpoczął się odśpiewaniem hymnu narodowego, następnie głos zabrał pan starosta Zbigniew Tymuła, który w swoim przemówieniu podkreślił jak ogromną wartością jest pomaganie drugiemu człowiekowi i w tak piękny sposób uczczenie 100 –tnej rocznicy Niepodległości. Kilka słów wdzięczności powiedział wzruszony ojciec Filip, który opowiedział uczestnikom o małych podopiecznych hospicjum. Kiedy biegacze zgromadzili się na płycie stadionu, przeszli solidną rozgrzewkę, którą przeprowadziła pani Iwona Kosior trenerka z Extreme Fitness Club. Ojciec Filip dał sygnał do rozpoczęcia biegu. Kwalifikacja biegowa została przeprowadzona w kategorii mężczyzn i kobiet. Pierwsze miejsce zajął Paweł Dulik , na drugim uplasował się Marcin Dulik, natomiast trzecie zajął Adam Czuchra. W kategorii kobiet najlepszy wynik uzyskała Maria Załucka, drugie miejsce zajęła nauczycielka Jadwiga Stala –Dudek, natomiast trzeci wynik uzyskała Dominika Turczyn. Zwycięscy otrzymali puchary i pamiątkowe medale, a ojciec Filip wręczył piękne koszulki z logo hospicjum. Puchar „Wielkiego Serca” otrzymał uczeń z klasy III A zasadniczej szkoły zawodowej za złożenie największego datku dla małych podopiecznych hospicjum. Organizatorami wydarzenia charytatywnego byli nauczyciele ZSB: Iwona Kopera, Bogumiła Starzyk, Jakub Kula i Tomasz Tułacz, Jadwiga Stala – Dudek. Należy zaznaczyć, iż Zespół Szkół Budowlanych od wielu lat zbiera nakrętki na rzecz podopiecznych Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia, a w kwietniu br. Najbardziej zaangażowani w działalność charytatywną uczniowie mogli odwiedzić hospicjum w Lublinie.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »