Dzisiaj jest 25.08.2019.
Jesteś w:    Start
Trzech uczniów z Zespołu Szkół Budowlanych laureatami etapu okręgowego turnieju Drukuj

      12 stycznia 2019 roku w Lublinie odbył się etap okręgowy XLVIII edycji prestiżowego Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” kierowanego do uczniów branżowych szkół I stopnia . Nie mogło wśród najlepszych zabraknąć reprezentantów z Zespołu Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Mielcu. Uczestnicy turnieju w czasie zmagań konkursowych musieli wykazać się wiedzą teoretyczną i praktyczną z zawodów w jakich się kształcą. Uczniowie mieleckiej „budowlanki” wykazali się ogromną wiedzą a także umiejętnościami praktycznym.


Aż trzech uczestników etapu okręgowego będzie walczyć o czołowe miejsca w kraju na etapie centralnym turnieju, który odbędzie się w Poznaniu w dniach 13-15 lutego 2019 roku. Najlepsi konkursowicze to: Dawid Chwałek i Marek Grzech w zawodzie instalator urządzeń sanitarnych.. Opiekunką merytoryczną uczniów jest nauczycielka przedmiotów zawodowych Renata Ogórek. Trzeci najlepszy uczeń to Mateusz Sambor w zawodzie malarz – tapeciarz przygotowywany pod kierunkiem nauczycielki przedmiotów zawodowych Elżbiety Błąk. Należy podkreślić, iż mielecka ZSB niejednokrotnie zdobywała czołowe miejsca w turnieju. Dwa razy z rzędu będąc ogłoszoną najlepszą szkołą kształcącą w branży budowlanej.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »