Dzisiaj jest 25.08.2019.
Jesteś w:    Start
Z Trzaskiem na Islandii Drukuj
       4 lutego 2019 roku po raz drugi gościł w naszej szkole podróżnik z grupy Trzask. Tym razem przyjechał do nas Maciej Kras, który z wielką pasją opowiadał o wyprawie na Islandię. Uczniowie dowiedzieli się ciekawych informacji na temat wulkanów czy licznych gejzerów na wyspie oraz przyczyn ich istnienia. Mogli posłuchać o tym jak cenione są owce i maskonury, czy też o tym dlaczego latem tak trudno zasnąć.

Pan Maciej swymi opowieściami przybliżył słuchaczom surowy klimat wyspy, mocny charakter dzisiejszych Wikingów, ich niektóre zwyczaje czy upodobania kulinarne. Dowiedzieliśmy się również o bardzo licznej grupie naszych rodaków na Islandii. Prezentacja była obfita w liczne zdjęcia i pamiątki z podróży. Uczniowie odpowiadający na pytania mieli szansę zdobyć „żelkową” nagrodę.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »