Dzisiaj jest 23.07.2019.
Jesteś w:    Start
Zespól Szkół Budowlanych w Mielcu najlepszą szkołą budowlaną w Polsce Drukuj
       W dniach 14 – 15 lutego 2019 roku w Poznaniu odbył się centralny etap XLVIII Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”. Do grona najlepszych fachowców budowlanych dołączyli uczniowie  Zasadniczej Szkoły Zawodowej z Zespołu Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Mielcu: Mateusz Chwałek, Marek Grzech  i Mateusz Samobor, którzy otrzymali najlepsze wyniki  w etapie okręgowym. W pierwszym dniu turnieju uczniowie mieleckiej budowlanki musieli wykazać się wiedzą teoretyczną, a w drugim dniu zawodów zmagali się z praktyczną częścią konkursu. W ogólnej klasyfikacji w zawodzie malarz – tapeciarz uczeń Mateusz Sambor zdobył III miejsce, natomiast w zawodzie monter instalacji sanitarnych IV miejsce zajął Dawid Chwałek, natomiast V lokatę otrzymał Marek Grzech. Mielecka placówka oświatowa otrzymała tytuł Najlepszej Szkoły Budowlanej w Polsce, gdyż uczniowie, biorący udział w etapie centralnym turnieju w sumie otrzymali najwyższą ilość punktów zarówno w części teoretycznej jak również praktycznej. Z żadnej szkoły z całego kraju do ostatniego etapu prestiżowego konkursu nie zakwalifikowało się aż tylu uczniów. Opiekunką Mateusza Sambora była nauczycielka przedmiotów zawodowych Elżbieta Błak, natomiast  Mateusza Chwałka i Marka Grzecha do zmagań turniejowych przygotowała nauczycielka przedmiotów zawodowych Renata Ogórek.

Należy podkreślić, iż Zespół Szkół Budowlanych w Mielcu już po raz czwarty został ogłoszony najlepsza szkoła kształcącą w branży budowlanej. Młodzi fachowcy z ZSB  musieli pokonać ponad 600 uczniów z 40 szkół budowlanych z całej Polski. Turniej Budowlany „Złota Kielnia” to najstarszy i najbardziej prestiżowy konkurs dla zasadniczych szkół budowlanych, którego pierwsza edycja odbyła się w 1971 roku. Od czterech lat centralny etap konkursu odbywa się w ramach Międzynarodowych Targów Poznańskich „Budma”. Sponsorami zawodów są najlepsze krajowe firmy budowlane. Absolwenci ZSB w Mielcu, którzy zajmowali czołowe miejsca  w turnieju dziś są znanymi przedsiębiorcami i specjalistami w swoich zawodach. Dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu Stanisław Starzyk podkreślił, iż jest niezwykle dumny z laureatów i ich opiekunów, a także  z tytułu Najlepszej Szkoły Budowlanej w Polsce. Otrzymanie tytułu to niezwykłe wyróżnienie dla szkoły, świadczące o wysokim poziomie kształcenia i nieustannym rozwoju placówki.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »