Dzisiaj jest 10.12.2019.
Jesteś w:    Start
Niecodzienna wycieczka szkoleniowa Drukuj
W dniu 25 lutego 2019r. uczniowie klasy Ib BS wraz z wychowawczynią Marią Pietras i kierownikiem praktycznej nauki zawodu Lucjanem Gołębiowskim zwiedzali nowoczesną firmę Tikkurila Polska S.A w Dębicy. Dla uczniów i opiekunów zostało przeprowadzone przez przedstawicieli Firmy Tikkurila szkolenie teoretyczno-praktyczne. W części teoretycznej wszyscy wysłuchali wykładu na temat historii zakładu oraz zapoznali się z podstawowymi informacjami dotyczącymi farby i procesów związanych z jej produkcją i adekwatnym zastosowaniem. Mogli zapoznać się z prawidłowym doborem barw w zależności od gry światła oraz poznali działanie psychologii koloru. Dodatkowo zapoznali się z szeroką gammą produktów marki Tikkurila. Część teoretyczną przeprowadziła pani Agnieszka Gawle – przedstawiciel firmy Tikkurila.


Dodatkowo dla uczniów mieleckiej ,,budowlanki’’ zostało przeprowadzone szkolenie praktyczne przez pana Roberta Kosińskiego – przedstawiciela firmy Tikkurila, gdzie uczniowie pod czujnym okiem pana Roberta mogli spróbować swoich sił przy prawidłowym przygotowaniu podłoża pod roboty malarskie i wykonywaniu dekoracyjnych robót malarskich. Zdobyli więcej informacji na temat nowatorskich rozwiązań z zastosowaniem produktów firmy Tikkurila oraz adekwatnego ich stosowania. Uczestnicy byli pod ogromnym wrażeniem nie tylko produktów Tikkurila i możliwości, jakie dają one użytkownikom, ale także wiedzy i kompetencji prowadzących szkolenie teoretyczne i praktyczne.
Firma Tikkurila Polska S.A jest częścią fińskiego koncernu farbiarskiego Tikkurila Oyj. Już od 150 lat Tikkurila oferuje klientom indywidualnym i odbiorcom profesjonalnym rozwiązania w zakresie dekoracji i ochrony powierzchni, proste w stosowaniu i przyjazne dla środowiska naturalnego. Tikkurila dąży do osiągnięcia wiodącej pozycji na rynku farb w krajach Nordyckich, Rosji i wybranych krajach Europy Wschodniej. Tikkurila inspiruje ludzi aby nadali swemu życiu barw. Zajmuje się produkcją, dystrybucją i sprzedażą wyrobów w ramach znanych już na polskim rynku marek: Tikkurila, Jedynka, Beckers, oraz Polifarb Dębica i Anza. W ofercie firmy jest obszerna gama produktów do malowania wszelkich rodzajów powierzchni. Ponadto jest duży wybór produktów uzupełniających, służących przygotowywaniu podłoża pod malowanie oraz jest linia produktów do tworzenia efektów dekoracyjnych. Firma Tikkurila pokazuje dbałość o środowisko naturalne i bezpieczeństwo wyrobów. Klienci zawsze otrzymują produkty o wysokiej jakości i przyjaznych parametrach. Dzięki pobytowi w firmie Tikkurila uczniowie mogli skonfrontować wiedzę teoretyczną dotyczącą robót malarsko-dekoracyjnych z praktyką.
Wycieczkę zorganizowała nauczycielka przedmiotów zawodowych Maria Pietras.
Wszyscy uczniowie wraz z opiekunami otrzymali certyfikaty potwierdzające udział w szkoleniu, upominki a na koniec dnia po aktywnym wysiłku wszyscy uczestnicy zostali ugoszczeni przez Firmę Tikkurila Polska S.A pysznym obiadem.
Serdeczne podziękowania dla całego Zarządu i przedstawicieli Firmy Tikkurila Polska S.A w Dębicy za miłe przyjęcie, przeprowadzenie szkolenia oraz upominki.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »