Dzisiaj jest 03.06.2020.
Jesteś w:    Start
Piękno architektury Włoch z Wezuwiuszem w tle Drukuj
     Uczniowie biorący udział w wyjeździe do Włoch w ramach projektu Erasmus+ mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć wiele pięknych miejsc, między innymi Neapol i Pompeje. Zwiedzanie Neapolu rozpoczęło się od spaceru wzdłuż wybrzeża z cudownym widokiem na Zatokę Neapolitańską i Morze Tyreńskie.

W samym Neapolu mieliśmy okazję zobaczyć ciekawie położony zamek Castello dell'ovo, czyli "zamek jajeczny" z którego rozpościerał się widok na zatokę. Zaraz obok słynnego placu Piazza Plebiscito uczniowie delektowali się (jak mówią miejscowi) najlepszą na całym świecie pizzą. Podczas pobytu mieliśmy okazję spędzić niezapomniane chwile w starożytnym "mieście odkrytym z popiołów", czyli w Pompejach. W miejscu tym mogliśmy na własne oczy zobaczyć wspaniałą architekturę z 79 roku n.e, kiedy to wybuch Wezuwiusza pogrzebał Pompeje. Nie mogło nas zabraknąć również na szczycie sprawcy całego zamieszania, czyli na Wezuwiuszu. Mogliśmy zajrzeć w głąb krateru i nacieszyć się widokiem na całą Zatokę Neapolitańską.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »