Dzisiaj jest 25.02.2020.
Jesteś w:    Start
Finał I Międzywojewódzkiego Konkursu Wiedzy "POZNAJ PRAWO BUDOWLANE" Drukuj
     5 kwietnia 2019 roku uczennice technikum Justyna Dudek z klasy IIIc i Edyta Strzelczyk z klasy IVb reprezentowały szkołę Zespół Szkół Budowlanych w Mielcu w finale I Międzywojewódzkiego Konkursu Wiedzy „POZNAJ PRAWO BUDOWLANE” w którym wzięło udział 28 uczniów z 14 szkół z 4 województw. Finał Konkursu odbył się z Zespole Szkól Ponadgimnazjalnych nr 2 w Stalowej Woli. Konkurs zorganizowali: Starosta Stalowowolski i Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Stalowej Woli i był skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych o profilu budowlanym z terenu województw: lubelskiego, małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Miał na celu popularyzowanie wiedzy o prawie budowlanym, jako jednym z najważniejszych regulacji prawnych z zakresu procesu inwestycyjnego.


W pierwszym szkolnym etapie wzięło udział 247 uczniów. Rozwiązywali oni test z prawa budowlanego, opracowany przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Stalowej Woli. Do finału konkursu awansowało po dwóch zwycięzców z każdej szkoły. W finale zostali wyłonieni laureaci w klasyfikacji indywidualnej - trzech uczniów z najwyższą liczbą punktów oraz w klasyfikacji drużynowej - trzy szkoły z najwyższą sumą punków, uzyskaną przez jej uczniów. Tak w etapie szkolnym jak i w finale, młodzież musiała wykazać się znajomością ustawy Prawo budowlane. Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody rzeczowe. Honorowy patronat nad konkursem objęli: Minister Inwestycji i Rozwoju, Wojewoda Podkarpacki, Podkarpacki Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego w Rzeszowie, Podkarpacka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa w Rzeszowie, Polska Izba Inżynierów Budownictwa, Świętokrzyska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa w Kielcach, Małopolska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa w Krakowie, Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki, Politechnika Lubelska i Politechnika Świętokrzyska.
Do konkursu uczennice przygotowywały nauczycielki przedmiotów zawodowych Maria Pietras i Anna Matras-Moryl.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »