Dzisiaj jest 03.06.2020.
Jesteś w:    Start arrow Aktualności szkolne arrow Uczniowie ZSB na Targach w Kielcach
Uczniowie ZSB na Targach w Kielcach Drukuj
      W dniu 5.04.2019r. uczniowie klasy I Tc (technik budownictwa) uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do Kielc i Oleśnicy. Głównym punktem wycieczki był udział w największych w naszym regionie Targach Budowlanych DOM-OGRÓD i TY. Kieleckie targi odbyły się już po raz 26 i od dawna odgrywają aktywną rolę w wyznaczaniu kierunków rozwoju budownictwa. Dla wystawców są skuteczną metodą promocji swoich produktów, a dla zwiedzających możliwością zapoznania się z innowacyjnymi rozwiązaniami w budownictwie.


W drodze powrotnej mieliśmy okazję zwiedzić fabrykę Wienerberger w Oleśnicy. Firma ta od lat jest jednym z wiodących liderów w produkcji ceramiki budowlanej, dachówek oraz pustaków. Uczestnicy wycieczki zapoznali się z poszczególnymi etapami produkcji, poczynając od składu surowca, a kończąc na pakowaniu gotowych wyrobów. Z całą pewnością uczniowie znaleźli dla siebie wiele ciekawych inspiracji, a wyjazd ten był doskonałą formą poszerzenia wiedzy z zakresu budownictwa.
Organizatorzy: D. Kopera, A. Snopkowski.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »