Dzisiaj jest 03.06.2020.
Jesteś w:    Start
Podróżnicy "Pierwsza Klasa" Drukuj
       W dniach 29- 30 kwietnia 2019 roku odbyła się szkolna wycieczka klas pierwszych Technikum Budowlanego do Kotliny Kłodzkiej i Wrocławia. Pierwszego dnia eskapady uczniowie mieli okazję zwiedzić podziemne wyrobiska Kopalni Złota w Złotym Stoku, poznać historię tego miejsca i odbyć rejs zalanymi korytarzami kopalni. Pierwszoklasiści zwiedzali również twierdzę w Kłodzku i zaznajomili się z historią Kłodzka podczas spaceru podziemnymi tunelami miasta.

Na noclegu w Dusznikach Zdroju młodzi podróżnicy zacieśniali klasowe i niędzyklasowe znajomości. Kolejnego bardzo ciepłego i słonecznego dnia wycieczki uczestnicy wyjazdu zwiedzali starówkę Wrocławia. Podczas ciekawego spaceru ulicami miasta przewodniczka przybliżyła uczniom ważne wydarzenia z dziejów miasta, jego architektury, kultury. Uczniowie zwiedzali między innymi Ostrów Tumski, oglądali katedrę, uniwersytet, most zakochanych, Halę Stulecia, Ogród Japoński i inne. Ostatnim punktem programu było zwiedzanie Hydropolis- miejsca gdzie zaprezentowano występowanie wody na Ziemi i jej znaczenie dla życia człowieka w sposób niezwykle ciekawy przy zastosowaniu interaktywnych metod prezentacji. Opiekunami uczniów byli wychowawcy klas, którzy są podbudowani postawą i zachowaniem uczniów.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »