Dzisiaj jest 03.06.2020.
Jesteś w:    Start
3-6 IV, Żelechowie- XLI Olimpiada Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej Drukuj
       Trójka uczniów z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu w raz z opiekunem z panem Krzysztofem Radłowskim 3 kwietnia, w środę wyjechali na kilkudniowe zmagania w XLI Olimpiadzie Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej na etapie ogólnopolskim do Żelechowa. Spotkały się tam 25 najlepszych szkół technicznych o profilu geodezyjnym z Polski, które przeszły etap szkolny i dostały się do kolejnego. Mielecka budowlanka była reprezentowana przez Marzenę Dul, Damiana Kulpę i Marcina Doroż. Uczniowie podjęli ciężką i zawziętą rywalizację. Ich wiedza była dogłębnie sprawdzona przez zadania testowe, ale i również tekstowe, gdzie każdy rywalizował między sobą. Natomiast umiejętności i wiedza praktyczna pozwoliła złączyć siły i walczyć w drużynie. Mimo olbrzymiego zakresu materiału, bardzo trudnych zadań i dużej konkurencji, mieleckiej szkole, udało się przekroczyć, do tej pory nieprzekraczalnej granicy między etapem ogólnopolskim, a etapem centralnym. Uczennica Marzena Dul pierwszy raz w historii szkoły znalazła się w nielicznym gronie dwudziestu najlepszych młodych geodetów w Polsce. I podjęła rywalizację kolejnego dnia w etapie centralnym, kiedy inni już odpoczywali.

Uczniowie jak i opiekunowie w czasie wyjazdu nie skupiali się tylko i wyłącznie na rywalizacji, ale i również na integracji z innymi szkołami. Spędzali również czas na licznych atrakcjach zapewnionych przez organizatorów, były to między innymi: obejrzenie spektaklu teatralnego, wykłady, liczne wycieczki do muzeów, pobliskich miejscowości.
Na olimpiadzie zaszczycili swą obecnością ważne osobowości dla naszego kraju, ale i ważnych dla geodezji. Uczestnicy olimpiady mieli okazję spotkać się z członkami Stowarzyszenia Geodetów Polskich, ale i również z „królem geodetów”- Głównym Geodetą Kraju Waldemarem Izdebskim.
Wszyscy zmęczeni i dumni  z osiągniętych sukcesów powrócili z wyjazdu  w rodzime strony w sobotnie popołudnie. Uczniowie do tych zmagań byli przygotowywani przez nauczycieli przedmiotów zawodowych, geodezyjnych, pana Krzysztofa Radłowskiego oraz panią Katarzynę Śmist. Sukces tegorocznej olimpiady jest sukcesem uczniów, nauczycieli oraz szkoły. 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »