Dzisiaj jest 24.06.2019.
Jesteś w:    Start
3-6 IV, Żelechowie- XLI Olimpiada Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej Drukuj
       Trójka uczniów z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu w raz z opiekunem z panem Krzysztofem Radłowskim 3 kwietnia, w środę wyjechali na kilkudniowe zmagania w XLI Olimpiadzie Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej na etapie ogólnopolskim do Żelechowa. Spotkały się tam 25 najlepszych szkół technicznych o profilu geodezyjnym z Polski, które przeszły etap szkolny i dostały się do kolejnego. Mielecka budowlanka była reprezentowana przez Marzenę Dul, Damiana Kulpę i Marcina Doroż. Uczniowie podjęli ciężką i zawziętą rywalizację. Ich wiedza była dogłębnie sprawdzona przez zadania testowe, ale i również tekstowe, gdzie każdy rywalizował między sobą. Natomiast umiejętności i wiedza praktyczna pozwoliła złączyć siły i walczyć w drużynie. Mimo olbrzymiego zakresu materiału, bardzo trudnych zadań i dużej konkurencji, mieleckiej szkole, udało się przekroczyć, do tej pory nieprzekraczalnej granicy między etapem ogólnopolskim, a etapem centralnym. Uczennica Marzena Dul pierwszy raz w historii szkoły znalazła się w nielicznym gronie dwudziestu najlepszych młodych geodetów w Polsce. I podjęła rywalizację kolejnego dnia w etapie centralnym, kiedy inni już odpoczywali.

Uczniowie jak i opiekunowie w czasie wyjazdu nie skupiali się tylko i wyłącznie na rywalizacji, ale i również na integracji z innymi szkołami. Spędzali również czas na licznych atrakcjach zapewnionych przez organizatorów, były to między innymi: obejrzenie spektaklu teatralnego, wykłady, liczne wycieczki do muzeów, pobliskich miejscowości.
Na olimpiadzie zaszczycili swą obecnością ważne osobowości dla naszego kraju, ale i ważnych dla geodezji. Uczestnicy olimpiady mieli okazję spotkać się z członkami Stowarzyszenia Geodetów Polskich, ale i również z „królem geodetów”- Głównym Geodetą Kraju Waldemarem Izdebskim.
Wszyscy zmęczeni i dumni  z osiągniętych sukcesów powrócili z wyjazdu  w rodzime strony w sobotnie popołudnie. Uczniowie do tych zmagań byli przygotowywani przez nauczycieli przedmiotów zawodowych, geodezyjnych, pana Krzysztofa Radłowskiego oraz panią Katarzynę Śmist. Sukces tegorocznej olimpiady jest sukcesem uczniów, nauczycieli oraz szkoły. 
następny artykuł »