Dzisiaj jest 10.07.2020.
Jesteś w:    Start arrow Aktualności szkolne arrow PROTEST KLIMATYCZNY- nasze działanie ma moc!
PROTEST KLIMATYCZNY- nasze działanie ma moc! Drukuj
      W piątek  20 września w całej Polsce odbywał się Protest Klimatyczny. Tysiące uczniów okazywało swoją troskę o klimat i środowisko, a odbywało się to  w najróżniejszych formach. Niektórzy ubierali się na zielono, inni zaś protestowali głośno na ulicach.
     Nasza szkoła postawiła na coś oryginalnego i nietypowego. Trójka uczniów z klasy 2Tc wraz z wychowawczynią stworzyli nietuzinkową ankietę w której każdy uczeń mógł zastanowić się, (poprzez naklejenie odpowiedniej minki na specjalnie przygotowanym słupie) nad własnym wkładem w codziennej trosce o klimat.
 
     
      Na wyżej już wspomnianym słupie naklejone zostały kartki z wydrukowanymi przykładami dobrych i złych zachowań w stosunku do klimatu. Uczniowie podchodzili i przy wybranej czynności przyklejali odpowiednią buźkę. Jeśli była ona dobra, otrzymywali minkę wesołą, jeśli była zła naklejano smutną. Dużym przykładem byli nauczyciele naszej szkoły, którzy chętnie brali udział w ankiecie. Okazało się, że większość z nich bardzo dba o środowisko poprzez segregowanie śmieci, oszczędzanie wody i inne czynności, oraz starają się pokazać uczniom, że dbanie o klimat wcale nie jest trudne.
     W naszym odczuciu akcja ta była bardzo owocna i uświadamiała innym jak dużą rolę w ochronie klimatu może mieć pojedynczy człowiek. Więc co się stanie gdy połączymy siły? Wystarczy spojrzeć na wyniki ankiety by wiedzieć, że wszyscy starają się jak najlepiej potrafią dbać o środowisko. Naklejonych zostało 193 buźki, w tym aż 136 były uśmiechnięte.
      Bardzo się cieszymy, że mogliśmy wziąć udział w tak niecodziennej akcji. Mamy także nadzieję, że, dzięki niej udało się otworzyć oczy osobom, które do tej pory myślały, że ich działania w ochronie klimatu niewiele wnoszą. Razem mamy siłę!
 
Asia, Klaudia i Daniel z 2Tc

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »