Dzisiaj jest 25.02.2020.
Jesteś w:    Start
Europejski Dzień Języków Obcych Drukuj
Tradycyjnie młodzież Zespołu Szkół Budowlanych nie zawiodła przygotowując w dniu 26 września 2019 obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych w naszej szkole. Liczne quizy językowe i konkursy cieszyły się dużą popularnością wśród uczniów. Można było odpowiadać zarówno w języku polskim, jak i niemieckim, angielskim i francuskim. Uczniowie sami przygotowali nie tylko pytania sprawdzające znajomość języka niemieckiego, ale i informacje krajoznawcze o Niemczech czy Francji. 
Można było wygrać różne „gadżety” z symboliką danego kraju (dzięki Instytutowi Goethego i Ambasadzie Szwajcarskiej oraz firmom niemieckim z SSE) Każde stoisko językowe wyróżniało się estetyką oddającą atmosferę kręgu kulturowego danego kraju – angielskie, niemieckie, szwajcarskie flagi, plakaty, mapy krajoznawcze mieszały się z porywającą muzyką francuską, którą uczniowie zgromadzeni pod imponującą rekonstrukcją wieży Eiffla zapraszali przybywających na quiz wiedzy o Francji. Były też pyszne, czekoladowe „croissanty” i słodkie, klasyczne „Merci”, a także „żółte kamizelki” skandujące: „Vive la France!” Kolorowe plakaty, przypominające o Międzynarodowym Dniu Języków Obcych, prace naszych uczniów, niosą radosny przekaz: języki europejskie to nasze dziedzictwo kultury, tradycji, obyczajów i współpracy. To święto otwiera nas na to, czym żyje Europa, na jej kulturę i różnorodność. Korzystajmy z zasobów, które są w naszym zasięgu – uczmy się języków obcych!
Filmik
Kliknij !!! 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »