Dzisiaj jest 25.02.2020.
Jesteś w:    Start
Wycieczka dydaktyczna do zakładu "SOLBET". Drukuj
      25 września  2019  r. uczniowie kierunku technik budownictwa IV TA wzięli  udział w wycieczce dydaktycznej do Zakładu SOLBET w Budach Głogowskich. Firma ta od lat jest jednym z wiodących liderów w produkcji pustaków z betonu komórkowego.
Na początku wycieczki kierownik zakładu przedstawił uczniom historię początków firmy, oraz profilu ich działalności. Następnie wszyscy zwiedzili zakład i obserwowali proces produkcji betonu komórkowego, poczynając od składu surowca, a kończąc na pakowaniu gotowych wyrobów. 
Wycieczka miała na celu zapoznanie uczniów z nowoczesną linią do produkcji betonu komórkowego oraz produkcją prefabrykatów żelbetowych. Była okazją do konfrontacji zdobytej wiedzy teoretycznej z warunkami przemysłowymi. Klasa zapoznała się również z historią architektury drewnianej w kolbuszowskim skansenie.
Organizatorami wyjazdu byli nauczyciele przedmiotów zawodowych: Dariusz Kopera, Elżbieta Światowiec.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »