Dzisiaj jest 14.08.2020.
Jesteś w:    Start
Ekologia w ZSB Drukuj
     Program Erasmus + realizowany  w naszej szkole obejmuje wiele działań z różnych dziedzin miedzy innymi  z ekologii i ochrony środowiska. Uczniowie -  uczestnicy projektu  zajęli się problemem śmieci  i zaangażowali się akcje „ZERO WASTE”. W czasie eventu ekologicznego nie tylko propagowali idee redukcji  i wtórnego zagospodarowania odpadów ale sami przedstawili produkty, które mają swoje drugie życie. Wykonali oni torby na zakupy z niepotrzebnej odzieży - koszulek, zasłon. Efektowne i spersonalizowane, a przede wszystkim własnoręcznie  wykonane torby będą służy w codziennym życiu  i  przyczynią się do zmniejszenia produkcji odpadów. Erasmusowicze  zachęcali uczniów do używania w czasie codziennych zakupów toreb  wielorazowych. Z pośród uczestników przeprowadzonej ankiety ekologicznej rozlosowano torby  wielorazowe. 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »