Dzisiaj jest 14.08.2020.
Jesteś w:    Start
Mobilność do Anglii Drukuj
      2 uczniów 2TA i 4 uczennice 2TC wyjechało na kolejną mobilność projektu Erasmus+ "From Columbus to Atlantis" do Anglii. Przygoda zaczęła się zwiedzaniem Manchester: drapacz chmur Beetham Tower 170 m wysokości, odrestaurowana średniowieczna dzielnica Shambles Square, najstarsza dzielnica przemysłowa Castelfield z wiktoriański domami, XV wieczna katedra, stylowa biblioteka Johna Ryland'a, Narodowe Muzeum Sportu, neogotycki ogromny ratusz miejski z jarmarkiem bożonarodzeniowym, to tylko niektóre z obejrzanych miejsc.

Następnie pociągiem Transpinne Express dojechaliśmy do Durham i wreszcie do schroniska młodzieżowego Moor House. Tutaj poniedziałek był dniem integracji z młodzieżą z Włoch, Cypru i Słowenii. 24 uczniów wspólnie w 3 międzynarodowych grupach uczestniczyło w aktywnościach sportowych. Łucznictwo, wspinaczka i zajęcia grupowe z linami zajęły cały dzień, co pomogło w lepszym poznaniu siebie nawzajem i nawiązaniu nowych znajomości oraz przełamaniu lodów w komunikacji w języku angielskim.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »