Dzisiaj jest 07.08.2020.
Jesteś w:    Start
Politechnika Rzeszowska Drukuj
       9.12.2019r. uczniowie klasy IV b technikum z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu zwiedzili Politechnikę Rzeszowską wraz z wychowawczynią Agatą Robak i nauczycielką Marią Pietras. Celem wyjazdu było przede wszystkim zapoznanie się z kierunkami kształcenia, aby przyszli maturzyści mogli dokonać dobrego wyboru w czasie podejmowania decyzji o kontynuowaniu nauki na wyższej uczelni. W tym dniu uczniowie mieli okazję zapoznać się z funkcjonowaniem Politechniki Rzeszowskiej. Zwiedzili laboratoria wydziałowe w: Katedrze Infrastruktury i Gospodarki Wodnej i Zakładzie Inżynierii i Chemii Środowiska.


W Katedrze Infrastruktury i Gospodarki Wodnej uczniowie zapoznali się z bogatym zapleczem laboratoryjnym. Laboratorium technik pomiarowych i sterowania transportem wody i ścieków zafascynowało młodzież aparaturą badawczą służącą do pomiaru natężenia i prędkości przepływu mediów, pomiaru parametrów meteorologicznych, jak również do monitoringu oraz inspekcji infrastruktury sieciowej. W Zakładzie Inżynierii i Chemii Środowiska uczniowie poznali laboratoria w których są wykonywane badania fizyko - chemiczne wody, ścieków, osadów i gleby w zakresie podstawowym i rozszerzonym, m.in. na zawartość metali ciężkich: glinu (Al), kadmu (Cd), kobaltu (Co), chromu (Cr), miedzi (Cu), żelaza (Fe), potasu (K), manganu (Mn), molibdenu (Mo), sodu (Na), niklu (Ni), ołowiu (Pb), cynku (Zn). Środowiskowe badania zbiorników oraz wpływu wód powierzchniowych i ich zlewni na stan czystości tych zbiorników. Monitoring wód powierzchniowych.
Ta niezwykle interesująca wyprawa naukowa nie mogłaby się odbyć, gdyby nie znakomici pracownicy uczelni. Szczególne podziękowania należą się: prof. dr hab. inż. Danielowi Słysiowi Kierownikowi Katedry Infrastruktury i Gospodarki Wodnej i dr hab. inż. Piotrowi Koszelnikowi prof.PRz Kierownikowi Zakładu Inżynierii i Chemii Środowiska.
Następnie klasa integrowała się w największym Parku Trampolin Fly Park w Rzeszowie gdzie pod czujnym okiem wychowawczyni Agaty Robak mogli ćwiczyć i wykonywać różne zabawy integracyjne. Uczniowie w cudownym nastroju zakończyli wycieczkę klasową.
Wyjazd zorganizowała nauczycielka przedmiotów zawodowych Maria Pietras, która sprawowała opiekę wraz z wychowawczynią Agatą Robak nad młodzieżą podczas wyjazdu.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »