Dzisiaj jest 30.09.2020.
Jesteś w:    Start
Innowacyjna lekcja z przedmiotów zawodowych Drukuj
      5 lutego 2020r. w Zespole Szkół Budowlanych w Mielcu odbyła się  przeprowadzona przez Panów doradców technicznych: Mikołaja Pilch i Stanisława Jodłowskiego z firmy Greinplast Sp. z o.o. Pan doradca techniczny Mikołaj Pilch z Firmy Greinplast zaprezentował rozwiązania wewnętrznych produktów dekoracyjnych i zewnętrznych systemów ociepleń.

Jako estetyczny element wykończeniowy systemów zastosować można jeden z pięciu proponowanych rodzajów tynków: mineralny, akrylowy, silikatowy, silikonowy i mozaikowy. Na trwałość i wygląd elewacji duży wpływ ma jakość użytych materiałów. W systemach ociepleń kluczową rolę pełni klej do styropianu i siatki oraz tynk użyty jako warstwa wykończeniowa. Produkty Greinplastu dedykowane są dla profesjonalistów – świadomych i wymagających wykonawców budowlanych. Wysoka jakość osiągana jest dzięki używanym surowcom i zaangażowaniu zespołu ekspertów, opracowujących receptury produktów we własnym, nowoczesnym laboratorium. Firma rozwija i doskonali technologie produkcji oraz zastosowania innowacyjnych materiałów dla budownictwa. Dystrybucja produktów odbywa się za pośrednictwem sieci oddziałów i przedstawicieli na terenie całego kraju. Greinplast Sp. z o.o. jest polską firmą rodzinną, która od ponad 20 lat z powodzeniem umacnia swoją pozycję na rynku chemii budowlanej. W ofercie firmy znajduje się ponad 140 produktów, wśród których dużym uznaniem cieszą się te, które związane są z wykonywaniem elewacji budynków: systemy ociepleń, tynki, farby fasadowe, okładziny elewacyjne i inne. Dzięki zapoznaniu się z nowinkami technicznymi, przyszli fachowcy branży budowlanej unikną powielania popularnych rozwiązań, a zastosują nowe, pasujące do współczesnych wnętrz i elewacji obiektów budowlanych. W zajęciach uczestniczyła młodzież z klas technikum IIaTB i IIb'TB, która była pod ogromnym wrażeniem uzyskanych informacji z zakresu rozwiązań systemów ociepleń. Uczniowie otrzymali upominki i certyfikaty. Organizatorką lekcji była mgr inż. Maria Pietras nauczyciel przedmiotów zawodowych.
         Serdeczne podziękowania składam Panom: Mikołajowi Pilch i Stanisławowi Jodłowskiemu za poświęcony czas na przeprowadzenie szkolenia w Zespole Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Mielcu.
Maria Pietras

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »