Dzisiaj jest 10.07.2020.
Jesteś w:    Start
Uczennice Zespołu Szkół Budowlanych laureatkami konkursu literackiego Drukuj
Gabriela Pawelec i Patrycja Kotowicz, uczennice klasy III TC Technikum Nr 2 z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu zostały Srebrnymi laureatkami III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego i Plastycznego <Serce Kapsuły Czasu>. Dziewczyny napisały opowiadania ukazujące wizję Mielca i Krakowa w przyszłości. Zdobyły uznanie jury, w skład którego wchodzili literaci i artyści. Organizator imprezy, Fundacja <TworzyMY Kraków>,  wybudowała przy Muzeum Narodowym w Krakowie nowoczesny obiekt, w którym zostaną zamknięte prace laureatów, dotyczące wizji przyszłości świata. Kapsuła będzie otwierana co 10, 25, 50, 75 i 100 lat, a jego zawartość prezentowana przy okazji wystaw oraz targów o charakterze naukowym i kulturalnym. Prace uczennic z ZSB zostaną zamknięte w obiekcie w formie elektronicznej.  Zamkniecie kapsuły odbędzie się w październiku, wówczas laureatki zostaną zaproszone na uroczystość. Edukacyjnemu przedsięwzięciu patronowali m. in. Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Politechnika Krakowska. Opiekunką uczennic była polonistka ZSB Jadwiga Stala –Dudek.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »