Dzisiaj jest 28.11.2021.
Jesteś w:    Start arrow Aktualności szkolne arrow Pamiętamy ! rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego
Pamiętamy ! rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego Drukuj
    1 sierpnia 2020 roku  uczczono 76 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.  Miejscem uczczenia pamięci poległych i zamordowanych uczestników powstania tradycyjnie był Pomnik Żołnierzy Armii Krajowej przy ul. Sienkiewicza w Mielcu. Punktualnie o godz. 17:00, czyli w momencie wybuchu Powstania Warszawskiego w 1944 r. - w wielu miastach Polski, także w Mielcu, zawyły syreny. Tuż po tym zgromadzeni przed Pomnikiem Armii Krajowej odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. Tradycyjnie złożono też wiązanki. Jak co roku nie zabrakło przedstawicieli z Zespołu Szkół Budowlanych. Szkołę reprezentował dyrektor ZSB Stanisław Starzyk, obecni byli także nauczyciele i młodzież.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »