Dzisiaj jest 28.11.2021.
Jesteś w:    Start arrow Aktualności szkolne arrow Narodowe Czytanie "Balladyny" w ZSB
Narodowe Czytanie "Balladyny" w ZSB Drukuj
      „Balladyna” Juliusza Słowackiego jest elementem naszej tożsamości, polskiej kultury i polskiej duszy” - powiedział w sobotę 5.09.2020 r. w warszawskim Ogrodzie Saskim prezydent RP Andrzej Duda i wraz z pierwszą damą Agatą Kornhauser- Dudą zainaugurował kolejną już - IX edycję Narodowego Czytania, która jest ogólnopolską akcją publicznego czytania dzieł polskiej kultury pod patronatem pary prezydenckiej. W Zespole Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Mielcu uczniowie z klasy II TC o innowacji pedagogicznej projektowanie architektoniczne także wzięli udział w tej szczytnej ogólnopolskiej akcji i przygotowali inscenizację dramatu Juliusza Słowackiego. Zaskoczyli nie tylko pięknymi interpretacjami tekstów ale także strojami. Inicjatorkami akcji w ZSB były nauczycielki Bogumiła Starzyk i Jadwiga Stala – Dudek. 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »