Dzisiaj jest 28.11.2021.
Jesteś w:    Start arrow Aktualności szkolne arrow Klasy strażackie walczyły o Puchar Dyrektora Szkoły
Klasy strażackie walczyły o Puchar Dyrektora Szkoły Drukuj
      23 września 2020 pierwsze i drugie klasy technikum budowlanego o innowacji  pedagogicznej  ochrona przeciwpożarowa  rozegrały miedzyklasowe zawody strażackie o Puchar Dyrektora Szkoły. Zawody zostały przeprowadzone w dwóch kategoriach: sztafeta pożarnicza i ćwiczenia bojowe. Każda klasa wyznaczyła grupę dziewięciu zawodników, z których wyłoniła dowódcę drużyny. Grupy uczniowskie zaczęły rywalizację przy dopingu swoich kolegów i koleżanek.

Każdy z członków drużyny starał się jak najszybciej i bez popełniania błędów pokonać sztafetę z przeszkodami. Ćwiczenia bojowe obejmowały: dobiegnięcie do miejsca ułożenia sprzętu, zbudowanie linii ssawnej, zbudowanie linii głównej z 2 odcinków W-75), zbudowanie 2 linii gaśniczych (po 2 odcinki W-52 każda),  uruchomienie motopompy i zassanie wody, podanie 2 prądów wody ze stanowisk gaśniczych,  wycelowanie wodą w tarczę. Po zaciętym boju, klasa II TA zwyciężyła. Pan dyrektor Stanisław Starzyk oraz wicedyrektor Adam Snopkowski najlepszej drużynie wręczyli puchar. Pan dyrektor ZSB podkreślił, że do klas mundurowych w ZSB uczęszczają pasjonaci pożarnictwa, którzy z ogromnym zaangażowaniem działają w ochotniczych strażach pożarnych, z godnością noszą mundury i reprezentują Zespół Szkół Budowlanych.  Zawody zostały rozegrane przy współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną w Maliniu. Głównym sędzią  był prezes OSP Robert Ulrych. Przebieg konkursu pożarniczego nadzorowali: komendant OSP Malinie Stanisław Trela, a także: Józef Stala, Piotr Mączyński, Jerzy Wieczerzak. Doskonałymi szkoleniowcami okazali się uczniowie klasy IV strażackiej, którzy doskonale wprowadzili w tajniki zawodów swoich młodszych kolegów, a byli to: Grzegorz Ulrych, Rafał Janeczek, Adam Czuchra, Dawid Dźwięga, Paweł Hajduk, Mateusz Napieracz  i Kacper Wieczerzak. Opiekę  nad uczniami sprawowały nauczycielki: Agata Robak, Renata Ogórek, Grażyna Paduch i Jadwiga Stala – Dudek.
Mamy nadzieję, że młodsi koledzy i koleżanki strażacy w kolejnych zawodach wezmą przykład ze starszych kolegów. Pani wychowawczyni zwycięskiej drużyny  Elżbieta Światowiec była niezwykle dumna ze swoich podopiecznych co widać na załączonych zdjęciach. Na zakończenie zawodów wszyscy integrowali się przy grillu. Bo tak naprawdę chodziło o super zabawę.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »