Dzisiaj jest 28.11.2021.
Jesteś w:    Start arrow Aktualności szkolne arrow Wykład z okazji 100-ej rocznicy Bitwy Warszawskiej
Wykład z okazji 100-ej rocznicy Bitwy Warszawskiej Drukuj
      18 listopada 2020 roku dla uczniów klas maturalnych w Zespole Szkół Budowlanych odbył się wykład  online dyrektora Muzeum Regionalnego SCK w Mielcu pana Jerzego Skrzypczaka. Prelekcja została wygłoszona z okazji  100-ej rocznicy Bitwy Warszawskiej. Pan Skrzypczak przedstawił rys historyczny bitwy 1919-1920, a następnie przybliżył młodzieży przede wszystkim sylwetki mielczan, którzy wzięli udział w wojnie polsko – bolszewickiej. 

Wykład był dla młodzieży niezwykłą lekcją historii, przede wszystkim historii rodzimych bohaterów, którzy „wstępując do szeregów Wojska Polskiego, weszli na zawsze do Panteonu Narodowej Chwały”.  Jeśli uczniowie chcieliby poszerzyć swoje wiadomości to mogą przeczytać książkę pana doktora Jerzego Skrzypczaka „Ojczyzna w potrzebie 1920”. Organizatorkami wykładu były nauczycielki: Bogumiła Starzyk, Iwona Kopera i Jadwiga Stala – Dudek.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »