Dzisiaj jest 28.11.2021.
Jesteś w:    Start arrow Aktualności szkolne arrow Drużyna z ZSB w finale Ogólnopolskiego Konkursu "Lekcja historii i sztuki z Jackiem Kaczmarskim"
Drużyna z ZSB w finale Ogólnopolskiego Konkursu "Lekcja historii i sztuki z Jackiem Kaczmarskim" Drukuj
      1 grudnia 2020 roku odbyły się eliminacje drużynowe do finału „Lekcja historii i sztuki z Jackiem Kaczmarskim”. Wiktoria Pleban, Wiktoria Kubat i Agnieszka Blacha uczennice klasy II TC o innowacji pedagogicznej projektowanie architektoniczne z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu po zaciętej rywalizacji dostały się do głównych rozgrywek konkursu. W finałach będą zmagać się z drużynami ze szkół z Rzeszowa, Szczecina, Torunia, Krakowa, Poznania i Lublina.

Uczennice musiały wykazać się wiedzą z zakresu twórczości barda Solidarności, umiejętnością interpretacji jego utworów, a także znajomością artystów, którymi inspirował się Jacek Kaczmarski. Sukces reprezentantek mieleckiego technikum jest o tyle większy, że przyszło im rywalizować z rówieśnikami z liceów o profilu humanistycznym. Patronat nad imprezą objęli: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Miasto Kraków, Fundacja Lotto, Województwo Małopolskie i Wydział Polonistyki UJ. Opiekunem naukowym uczennic była polonistka ZSB Jadwiga Stala –Dudek.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »