Dzisiaj jest 28.11.2021.
Jesteś w:    Start arrow Aktualności szkolne arrow Uczennica Zespołu Szkół Budowlanych finalistką ogólnopolskiego konkursu
Uczennica Zespołu Szkół Budowlanych finalistką ogólnopolskiego konkursu Drukuj
    Karolina Chrabąszcz z czwartej klasy technikum o innowacji pedagogicznej projektowanie architektoniczne w Zespole Szkół Budowlanych w Mielcu otrzymała tytuł finalistki VII edycji ogólnopolskiego konkursu "Lekcja historii i sztuki z Jackiem Kaczmarskim ". Uczennica napisała pracę Inspiracje twórczością Włodzimierza Wysockiego w utworach Jacka Kaczmarskiego. Jury złożone z pracowników naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego, zakwalifikowało pracę do ścisłego finału. Karolina znalazła się wśród trzydziestu najlepszych znawców twórczości barda Solidarności. 


19 grudnia uczennica broniła swoją pracę przed komisją złożoną z pracowników naukowych UJ, uzyskując tytuł finalisty. Sukces reprezentantki mieleckiego technikum jest o tyle większy, że przyszło jej rywalizować z rówieśnikami z liceów o profilu humanistycznym. Warto też podkreślić, że w finałowych zmaganiach brała udział młodzież z aż czternastu województw. Patronat nad imprezą objęli: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Miasto Kraków, Fundacja Lotto, Województwo Małopolskie, Wydział Polonistyki UJ. Opiekunem naukowym uczennicy była polonistka ZSB Jadwiga Stala-Dudek.
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »