Dzisiaj jest 28.11.2021.
Jesteś w:    Start arrow Aktualności szkolne arrow Ostatnie pożegnanie
Ostatnie pożegnanie Drukuj
"Umarłych wieczność dotąd trwa,
dokąd pamięcią im się płaci".
                                           W. Szymborska

Ostatnie pożegnanie
Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pani mgr Marii Romańskiej,
zasłużonej nauczycielki języka polskiego.
       Pani Profesor była związana z Zespołem Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Mielcu od początku jego istnienia. Cechowała Ją sumienność i pracowitość, szczególną wagę przykładała do pielęgnowania piękna mowy ojczystej. Pani Profesor była doskonałym nauczycielem i wychowawcą wielu pokoleń młodzieży. Realizowała etos nauczyciela w rozumieniu Stefana Żeromskiego – czyli jako służbę młodemu pokoleniu Polaków. Poświęcała swój czas, aby rozwijać zainteresowania uczniów.

      Droga Pani Marylko, żegna Panią dyrekcja, grono pedagogiczne, pracownicy administracji i obsługi oraz absolwenci ZSB, którzy zapamiętają Panią jako człowieka życzliwego, mądrego, ciepłego i wrażliwego. Będzie Pani zawsze obecna w pamięci i we wspomnieniach. Spoczywaj w Pokoju! .


"Odeszłaś cicho, bez słów pożegnania.
(...)jakbyś nie chciała, swym odejściem smucić...
(...)jakbyś wierzyła w godzinę rozstania,
że masz niebawem z dobrą wieścią wrócić"
                                                           Ks. J. Twardowski 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »