Dzisiaj jest 21.10.2020.
Jesteś w:    Start arrow Comenius 2010-2012 arrow Uczniowie ZSB o zdrowym odżywianiu
Uczniowie ZSB o zdrowym odżywianiu Drukuj

29 września br. uczniowie z klas IIa TB oraz III b TB  Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu, wzięli udział w dwudniowej wycieczce, w ramach projektu Commenius Szczupli i w dobrej kondycji – odżywianie się w trzech krajach”. Głównym celem wyjazdu było zapoznanie się ze zdrowym odżywianiem, opartym na naturalnych produktach. Podróż rozpoczęła się od zwiedzania kamiennego miasta w Ciężkowicach.

                                        

 

Młodzież przebywając w Wysowej Zdrój poznała smaki bezmięsnej kuchni łemkowskiej w Karczmie Regionalnej, szczególną popularnością cieszył się kindziuk. W parku zdrojowym młodzież poznała nie tylko historię źródeł wód leczniczych, ale także zapoznała się ze składem minerałów. Każdy uczestnik wycieczki mógł także spróbować zdrowej wody.Uczniowie zapoznali się z historią okolicznych cerkwi, wędrując różnymi szlakami architektury. Na drodze zwiedzania znalazł się kościół św. Michała, cerkiew na górze Jawor a także w Blechnarce. Poznając historię Łemków i cerkwi, uczniowie przemierzyli dziesięć kilometrów, co na pewno miało także zbawienny wpływ na ich kondycję. Kolejnym punktem programu był wyjazd kolejką na Jaworzynę Krynicką, gdzie zaskoczył wszystkich padający śnieg. Na górze uczniowie gościli w karczmie, w której znów poznali smak kolejnej regionalnej kuchni jaką były grillowane ziemniaki z białym serem. W centrum Krynicy górskiej wszyscy uczestnicy smakowali wody w pijalni i poznawali jej leczniczy wpływ na organizm człowieka. Ostatnim punktem programu było odwiedzenie Bartnika Sądeckiego w Stróżach. W czasie warsztatów uczniowie zdobyli wiadomości o życiu pszczół, a także o tym, jak ważne jest dla zdrowia spożywanie miodu i innych produktów wytwarzanych przez te owady. Młodzież sama mogła skomponować miód z różnymi pyłkami kwiatowymi. Dwie godziny trwało zwiedzanie muzeum, a następnie przyszedł czas na zakup różnego rodzaju miodów. Uczniowie w czasie wyjazdu poznali zasady zdrowej kuchni, a także jak ważna jest woda dla organizmu człowieka, uświadomili sobie także, że jedzenie z barów szybkiej obsługi i picie napojów gazowanych jest bardzo szkodliwe, a zdrowe jedzenie może być także smaczne. Opiekunkami całego przedsięwzięcia były Joanna Balcerzak, Elżbieta Światowiec i Jadwiga Stala Dudek oraz Agnieszka Rdzak. Opiekę nad projektem sprawuje pani Alina Dziurgot.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »