Dzisiaj jest 21.10.2020.
Jesteś w:    Start arrow Comenius 2010-2012 arrow Szkolny Dzień Zdrowia
Szkolny Dzień Zdrowia Drukuj
           W ramach Wielostronnego Programu Partnerskiego Szkół Comenius delegacja uczniów z klasy II TA wraz z opiekunem panią mgr Aliną Dziurgot wzięła udział w imprezie poświęconej promocji zdrowego trybu życia.

W dniu 26 listopada 2010 roku w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu odbyła się trzecia edycja „Szkolnego Dnia Promocji Zdrowia” pod hasłem ,,Zdrowe odżywianie”, który zorganizowany został w ramach działań szkoły promującej zdrowie przez szkolnych koordynatorów mgr Arlenę Gąsowską – Gil i mgr Krystynę Golba. Obecne na Sali były delegacje klas I i II wszystkich typów szkół. Harmonogram imprezy zawierał scenkę dotyczącą wartości odżywczych różnych produktów żywnościowych spożywanych obecnie i za czasów Szekspira. Pani pielęgniarka szkolna w prelekcji wyjaśniła młodzieży zasady odżywiania według nowej piramidy zdrowia. Obejrzeliśmy też prezentacje multimedialne na temat „Żywności modyfikowanej genetycznie” i „Żywności prozdrowotnej”. Między poszczególnymi wystąpieniami wykonywane były utwory muzyczne tematycznie związane z przedstawianą problematyką Na zakończenie i podsumowanie spotkania odbyła się prezentacja ,,egologicznego stołu” oraz degustacja zdrowej żywności .
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »