Dzisiaj jest 21.10.2020.
Jesteś w:    Start arrow Comenius 2010-2012 arrow Aktywne spędzanie wolnego czasu - realizacja projektu Comenius - Schlank und fit
Aktywne spędzanie wolnego czasu - realizacja projektu Comenius - Schlank und fit Drukuj
          Po całym tygodniu nauki, wszyscy czekamy na weekend , chcemy odpocząć od obowiązków, odejść od komputera, coś zrobić dla swojej kondycji  i spędzić miło czas z przyjaciółmi.
Ale jak…..?
Jak interesująco, i aktywnie  spędzić zimowe soboty ?

Mamy  dla Was pomysł   -  jazda na nartach ( za niewielkie pieniądze)
Dnia 4  lutego  2010 uczniowie klasy III TB z wychowawczynią Elżbietą Światowiec i z opiekunem sportowym Krzysztofem Midurą  wybrali się  na narty na Lubinkę  k/Tarnowa. Pogórze Ciężkowickie  to malownicza okolica odpowiednia na naukę jazdy na nartach.
Lubinka  w pierwszym momencie wydawała się nam  wielką górą i nierealne było jej pokonanie czyli zjazd bez kontuzji . Tym bardziej, że  prawie wszyscy mieli pierwszy raz narty na nogach. Po wypożyczeniu nart  Pan Krzysztof Midura przeprowadził wstępny instruktaż – zapinania i odpinania nart  oraz  pierwszych kroków na nartach.
Następnie zajęli się nami licencjonowani instruktorzy narciarstwa .
Rozgrzewka i wchodzimy na  górę , pierwszy zjazd i pierwsze upadki na „oślej łączce”.
Jak się okazało zatrzymanie i skręt na nartach nie jest taki prosty .Ale jak głosi łacińskie przysłowie – „Powtarzanie jest matką nauki” – zjazd,  upadek i jeszcze raz .
Nauka jazdy nabrała rozpędu i zaczęła nam sprawiać przyjemność. Szlify  pod okiem Pana Midury  pozwoliły nieśmiało patrzeć na szczyt. Decyzja zapadła –próbujemy zjechać z dużej góry  - udało się .Sami zobaczcie –zapraszamy do galerii.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »