Dzisiaj jest 21.10.2020.
Jesteś w:    Start arrow Comenius 2010-2012 arrow Nauczyciele Budowlanki w Bawarii
Nauczyciele Budowlanki w Bawarii Drukuj
           W dniach 16 – 20 marca 2011 roku, w mieście Aichach położonym w Bawarii, odbyło się drugie spotkanie w ramach projektu „Comenius – Schlank und fit”. Uczestniczyły w nim delegacje szkół z: Zespół Szkół Budowlanych Mielec, Polska , Wittelsbacher-Realschule , Aichach , Niemcy, Escola Basica 2, 3 D.Antonio da Costa, Almada, Portugalia i  Şereflikoçhisar Anadolu Lisesi, Ankara, Turcja. Organizatorem spotkania była niemiecka szkoła Wiittelsbachler Realschule, a jej dyrektor – Detlef Kratze – pełnił funkcję koordynatora spotkania. Zespół Szkół Budowlanych reprezentowały: koordynator projektu Alina Dziurgot (nauczycielka języka niemieckiego) i Agata Robak (nauczycielka  matematyki).


Głównym celem spotkań warsztatowych nauczycieli było omówienie wyników ankiety dotyczącej nawyków żywieniowych w czterech partnerskich krajach. Zostały zaplanowane dalsze, wspólne działania mające na celu promowanie zdrowego trybu życia i odżywiania się. Dyskutowano nad sposobami zmiany złych nawyków żywieniowych, jakie dotychczas zostały przeprowadzone w poszczególnych szkołach. Bardzo ważnym elementem spotkań w szkole, wycieczek i wspólnych posiłków była integracja i wspólna wymiana doświadczeń zawodowych nauczycieli z różnych szkół europejskich. Partnerzy projektu otrzymali od polskich nauczycieli uzyskane z Wydziału Funduszy, Rozwoju i Promocji Powiatu Mieleckiego pamiątkowe gadżety. Na zdjęciu dyrektor szkoły tureckiej (Kadir GÜZEL) w czapce z napisem „Powiat Mielecki” oraz Agata Robak, nauczyciel ZSB. Dwuletni międzynarodowy projekt partnerski szkół „Szczupli i w dobrej kondycji” finansowany jest ze środków europejskich w ramach programu „Comenius – Uczenie się przez całe życie”.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »