Dzisiaj jest 21.10.2020.
Jesteś w:    Start arrow Comenius 2010-2012 arrow Bicykle
Bicykle Drukuj
         W dniu 9.09.2011 ramach międzynarodowego projektu Comenius „schlank Und fit” czyli „Szczupli i w dobrej kondycji” uczniowie klasy 2TA ćwiczyli naukę jazdy na bicyklach, tricyklach i welocypedach. Zapoznali się z historią ich powstania, sposobem obsługi i sami mogli spróbować wspiąć się na ten prototyp roweru, a nawet przejechać się nimi ulicą  utrzymując równowagę, co nie było wcale takie łatwe…

Obserwowali też inscenizacje stylowe z epoki welocypedów końca XIX wieku, pokazy jazdy zręcznościowej przybyłych do Mielca cyklistów z Łodzi. Wszystko odbywało się na dniu otwartym Muzeum Fotografii Jadernych w Mielcu. Znany już ponad 130 lat sposób na ruch na świeżym powietrzu nadal jest sposobem na to zdrowie, kondycję i szczupłą sylwetkę. Zachęcamy do częstszego korzystania z dzisiejszych rowerów!

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »