Dzisiaj jest 21.10.2020.
Jesteś w:    Start arrow Comenius 2010-2012 arrow Dzień owoców w Zespole Szkół Budowlanych
Dzień owoców w Zespole Szkół Budowlanych Drukuj
          13 września 2011 roku w Zespole Szkół Budowlanych w Mielcu zorganizowano Szkolny Dzień Owoców w ramach realizacji projektu Comenius „ Szczupli i w dobrej kondycji”. Młodzież z poszczególnych klas technikum oraz liceum profilowanego miała przynieść kosze owoców sezonowych.

Klasa IITA i IIITB zaopatrzyła się w jabłka, IILP śliwki, IIITA winogrona, a IIITB gruszki. Uczniowie byli także ubrani w kolory odpowiadające tym owocom. W czasie przerw lekcyjnych wszyscy wzajemnie częstowali się sezonowymi darami natury. Młodzież nie tylko zdrowo się odżywiała, ale także mogła obejrzeć edukacyjne filmy. Jeden z nich to „Super Size Me”. Dokument przedstawiał efekt eksperymentu, jaki bohater przeprowadził na samym sobie - zdecydował się przez 30 dni jeść posiłki tylko i wyłącznie w restauracjach sieci McDonald's. Film przedstawił zmiany, jakie zaszły w organizmie bohatera, a także wzbogaconą o statystyki i opinie specjalistów próbę oceny sposobu odżywiania charakterystycznego dla wielu mieszkańców USA - w tym dzieci. Młodzież ZSB była zszokowana szkodliwością posiłków, które uchodziły wśród nich za przysmaki. Kolejny film opowiadał o wpływie owoców na organizm człowieka. Ten wyjątkowy dzień zorganizowany w Zespole Szkół Budowlanych był niezwykle pouczający dla młodych ludzi. Inicjatorką całego przedsięwzięcia byli nauczyciele biorący udział w projekcie Comenius „ Schlank und fit”.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »