Dzisiaj jest 21.10.2020.
Jesteś w:    Start arrow Comenius 2010-2012 arrow W Turcji
W Turcji Drukuj

            W dniach 28.09.-2.10. 2011rzedstawiciele ZSB udali się na kolejne spotkanie robocze do Sereflikocichar, siedziby szkoły partnerskiej w Turcji. Omówiono tam dalszą realizację działań projektowych. Zwiedzono szkołę Anadolu Lisesi , zawarto znajomości z uczniami i nauczycielami szkoły i zaplanowano dalszą współpracę. Uczniowie naszej szkoły będą prowadzić wspólnie rówieśnikami w Turcji  gazetkę internetową w języku niemieckim na różne tematy dnia codziennego.

 

Szkoła położona jest około 200 km na północ od Ankary w Kapadocji. Zwiedzano podziemne miasta zawierające katakumby chrześcijan w Derinkuyu znane z wielopoziomowego, największego w Kapadocji podziemnego miasta, gdzie chrześcijanie chronili się przed prześladowaniami rzymskimi i muzułmańskimi[oraz kościoły z epoki bizantyjskiej w kanionie Ihlara jak również Park Narodowy Göreme - wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO skansen około 350 kościołów wykutych w skale. Byli pod wrażeniem charakterystycznych form tufowych tworzących księżycowy krajobraz oraz z domów i kościołów wykutych w tufowych skałach.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »