Dzisiaj jest 21.10.2020.
Jesteś w:    Start arrow Comenius 2010-2012 arrow Spotkanie z kosmetyczką
Spotkanie z kosmetyczką Drukuj
               W ramach programu Comenius uczniowie klasy 2 TA mieli możliwość spotkania się z kosmetyczką, panią Anną Kolisz. Jak wpływa dieta na cerę, co należy jeść, a czego unikać, jakie produkty są przyczyną najczęstszych problemów z wypryskami czy zaczerwieniami na twarzy, jak profesjonalnie dbać o higienę, by cera lśniła zdrowiem to tylko niektóre z omawianych tematów. Uczniowie mieli możliwość wykonania jednego zabiegu kosmetycznego - peelingu na ręce.

Do tych szkodliwych produktów należą:

·         fast foody (hamburgery, frytki, kebab …

·         ser żółty

·         mleko po pasteryzacji, UHT

·         papryka ostra

·         pieprz

·         słodycze, a więc batoniki, czekolada, cukierki


  Nastomiast należy jeść jak najwięcej warzyw (groch, fasola i inne) owoców, kiełków, produktów pełnoziarnistych. Ciekawe było, że pani kosmetyczka po wyglądzie cery mogła stwierdzić, jaką dietę stosujemy, czyli czego jadamy w nadmiarze, a czego nam brakuje!

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »