Dzisiaj jest 21.10.2020.
Jesteś w:    Start arrow Comenius 2010-2012 arrow Wyścigu po zdrowie
Wyścigu po zdrowie Drukuj
           Czołowe miejsca w „Wyścigu po zdrowie” zajęli : I miejsce - klasa IVa TB, którą reprezentowali Giża Paweł i Żola Wojciech II miejsce - klasa IVb TB, którą reprezentowali Damian Pyrc i Alan Wilk III miejsce - klasa IIIa TB, którą reprezentowali Hajnycz Patryk i Kołton Jerzy.

W grudniu w naszej szkole przeprowadzono konkurs o zdrowym odżywianiu „Wyścig po zdrowie” w ramach międzynarodowego projektu Comenius „Schlank und fit”. Konkurs przeprowadzono na dwóch etapach: pierwszy- pisemny, odbył się 6. 12.2011r. w klasach IIa, IIb, IIIa, IIIb, IVa, IVb Technikum nr 2 i II Liceum Profilowanego. Wśród biorących udział w pierwszym etapie konkursu wyłoniono najlepszych/e dwóch/ie uczniów/ce z każdej klasy. Pary te reprezentowały swoje klasy w drugim- ustnym etapie konkursu, który odbył się 20.12.2011r. Zadaniem uczniów było podanie odpowiedzi, rozwiązań na osiem zadań polegających na ułożeniu piramidy zdrowia, zaproponowaniu ćwiczenia gimnastycznego, obliczeniu wskaźnika BMI, rozwiązaniu rebusu, odgadnięciu kalamburów, odpowiedzeniu na pytania dotyczące zdrowego stylu życia, wskazaniu na mapie państw, z których pochodzą rośliny tj. np. herbata, dopasowanie do początków zdań wyrażeń, zwrotów, tak by zdania dotyczące znaczenia witamin, soli mineralnych itp. były prawdziwe. Gratulujemy dobrego występu przedstawicielom pozostałych klas biorącym udział w konkursie: II Liceum Profilowanego, IIa, i IIIb Technikum nr 2.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »