Dzisiaj jest 21.10.2020.
Jesteś w:    Start arrow Comenius 2010-2012 arrow Międzynarodowe spotkanie nauczycieli w Portugalii
Międzynarodowe spotkanie nauczycieli w Portugalii Drukuj
           W dniach  od 7 do   11 marca 2012 roku odbyło się kolejne  spotkanie w ramach projektu „Comenius – Schlank und fit”. Uczestniczyły w nim delegacje nauczycieli z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu, Wittelsbacher-Realschule , Aichach, Escola Basica 2, 3 D.Antonio da Costa, Almada i  Şereflikoçhisar Anadolu Lisesi, Ankara. Uczestnicy międzynarodowego projektu po raz drugi obradowali w portugalskim mieście Almada.
zdj.  dyrektorka portugalskiej szkoły, Maria Christina Weber, nauczycielki ZSB

Przedstawiciele szkół z Niemiec, Portugalii, Polski i Turcji przedstawili efekty dotychczasowej pracy. Zaprezentowano m.in. książkę kucharską, w której znalazły się przepisy kulinarne potraw z poszczególnych państw. Koordynatorka projektu z mieleckiego ZSB Alina Dziurgot zaprezentowała analizę ankiet przeprowadzonych wśród młodzieży z czterech partnerskich szkół, które dotyczyły zdrowego trybu życia. Perfekcyjne przygotowanie prezentacji spotkało się z ogromnym uznaniem nauczycieli tego międzynarodowego projektu. Uczestnicy zaplanowali także dalsze wspólne działania dotyczące promowania zdrowego trybu życia wśród młodzieży Po zakończeniu obrad nauczyciele otrzymali certyfikaty. Młodzież z portugalskiej szkoły przygotowała musical, a także prace plastyczne dotyczące zdrowego trybu życia. W czasie wyjazdu do Portugalii nauczyciele nie tylko intensywnie pracowali nad realizacją projektu, ale także zwiedzili Lizbonę, Almadę, mogli zobaczyć wybrzeże Oceanu Atlantyckiego oraz najdalej wysunięte miejsce w Europie Cabo da Roca. Zespoł Szkół Budowlanych w Mielcu reprezentowały nauczycielki w osobach: Alina Dziurgot, Agata Robak oraz Jadwiga Stala – Dudek.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »