Dzisiaj jest 21.10.2020.
Jesteś w:    Start arrow Comenius 2010-2012 arrow Najważniejsze jest śniadanie
Najważniejsze jest śniadanie Drukuj
           Uczniowie z kasy IIa Technikum Budowlanego zorganizowali konkurs na najlepsze śniadanie szkolne. Młodzież musiała się wykazać nie tylko ogromną kreatywnością, ale także znajomością wartości odżywczych poszczególnych produktów, z których przygotowywała poranny posiłek.

Jury w osobach: dyrektora Stanisława Starzyka oraz nauczycielek: Aliny Dziurgot, Agaty Robak, Joanny Balcerzak oraz Jadwigi Stali – Dudek oceniło estetyczny wygląd, wykonanie oraz prezentację przedstawicieli każdej grupy. Znowu sprawdziła się sentencja, iż najlepszymi kucharzami są mężczyźni, ponieważ pierwsze miejsce zajęli Michał Skiba i Damian Sitko, drugie Tomasz Rajpold, Jakub Grzelak i Łukasz Bławut, natomiast na trzecim uplasowały się uczennice: Agnieszka Strus i Anna Sidur. Wyróżnienie za najoryginalniejsze wykonanie kanapek zdobyli: Karolina Gorazd, Monika Jędo, Radosław Drożdż. Konkurs miał na celu propagowanie zdrowego odżywiania wśród młodzieży w ramach międzynarodowego programu Comenius „schlank und fit”, czyli „Szczupli i w dobrej kondycji” realizowanego wspólnie ze szkołami w Aichach (Niemcy), Almada (Portugalia) i Sereflikochisar (Turcja).

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »