Dzisiaj jest 21.10.2020.
Jesteś w:    Start arrow Comenius 2010-2012 arrow Dzień Comenius
Dzień Comenius Drukuj
           7 maja 2012 roku w Zespole Szkół Budowlanych w Mielcu w ramach ogólnopolskiej Majówki Tygodnia Comenius odbył się finał międzynarodowego projektu Schlank und fit, czyli Szczupli i w dobrej kondycji. Z tej okazji podsumowano dwuletni międzynarodowy projekt Comenius, realizowany przez uczniów i nauczycieli ZSB. Uroczyste obchody zostały rozpoczęte przemówieniem dyrektora ZSB Stanisława Starzyka, który powitał przybyłych, zaproszonych gości na czele z Dyrektorem Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Mielcu Stanisławem Tomzą. Podkreślił także jak istotne jest, aby młody człowiek dowiedział się o zdrowym trybie życia i poznał zasady zdrowego odżywiania. Dzięki projektowi stało się to możliwe. Uczniowie przedstawili prezentację, która zawierała zdjęcia z realizacji wszystkich zadań.

Efektem pracy była książka kucharska wykonana przez polskich, niemieckich, portugalskich i tureckich uczniów, wiele edukacyjnych wycieczek, Dzień Sportu Szkolnego, Dyskusyjny Klub Filmowy, Dzień Owoców, wiele zdrowotnych konkursów oraz gra edukacyjna o zdrowym odżywianiu. Uczniowie ZSB nie tylko wzbogacili swoją wiedzę na temat produktów, szkodliwej żywności, sportu, ale także poznali nawyki żywieniowe swoich kolegów z partnerskich szkół. Językiem roboczym projektu był język niemiecki i tu młodzież wykazała się postępami w jego nauce oraz wzrostem motywacji do nauki języków obcych. Po przedstawieniu wszystkich dokonań w ramach projektu, młodzież przedstawiła prozdrowotny spektakl niemieckojęzyczny Jaś i Małgosia. Uczennica klasy I technikum budowlanego Anna Chmura przygotowała mowę retoryczną, w której przekonywała zgromadzonych do zdrowego trybu życia. W czasie imprezy zostały także przedstawione wyniki ankiet, przygotowanych przez nauczycieli z Polski, Portugalii, Turcji i Niemiec. Celem tej analizy było sprawdzenie, w jaki sposób projekt wpłynął na życie młodzieży. Na zakończenie uroczystości wszyscy uczniowie biorący udział w tym międzynarodowym przedsięwzięciu otrzymali nagrody, które wręczył Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Mielcu Stanisław Tomza oraz dyrektor ZSB Stanisław Starzyk. Nad sprawnym przebiegiem uroczystości czuwały nauczycielki: Alina Dziurgot, Joanna Balcerzak oraz Agata Robak. 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »