Dzisiaj jest 14.07.2020.
Jesteś w:    Start arrow Comenius 2012-2014 arrow Cykl wideokonferencji w języku angielskim
Cykl wideokonferencji w języku angielskim Drukuj
            W ramach międzynarodowego programu Comenius „Spirit of Hope”uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych prowadzą regularnie wideokonferencje z uczniami innych szkół europejskich. Za pomocą nowoczesnych środków komunikacyjnych typu „skype” lub „ejournal” szkoły partnerskie projektu nawiązują łączność i umożliwiają uczniom dyskusje na różne tematy. W maju odbyły się spotkania wirtualne z uczniami szkoły I’Istituto Di Istruzione Superiore "De Liguori" z miasta Sant'Agata De' Goti na południu Włoch. Uczniowie przedstawiali się, rozmawiali o swoich zainteresowaniach, sposobie spędzania wolnego czasu, weryfikują stereotypy, jakie mają wobec innych narodów.


Zadają pytania o warunki życia we Włoszech, porównują swoje szkoły. Zaskoczeniem było to, że we włoskiej szkole lekcje odbywają się również w soboty, za to w tygodniu jest codziennie mniej lekcji. Pierwsze obawy uczniów, czy zostaną zrozumiani zniknęły zaraz na początku, gdy usłyszeli bardzo dobrze znane im zwroty z lekcji języka angielskiego. Reprezentowali podobny poziom umiejętności językowych. Okazuje się, że słuchają tej samej muzyki, interesują się podobnymi sprawami i ogólnie są bardzo podobni do nas. Kolejne spotkanie - 11 czerwca 2013 - dotyczyło pozytywnych i negatywnych stron polskiego członkowstwa w UE. Do tej dyskusji uczniowie przygotowali się w języku polskim na lekcji wos-u. Z uczniami z francuskiej szkoły Lycée LGT Dupleix w Landrecies omawiane były plusy i minusy przynależności krajów, w tym szczególnie Polski i Francji, do Unii. Innym tematem były też stereotypy, jakie istnieją wśród Polaków wobec Francuzów i odwrotnie. Uczniowie omówili też swoje zaangażowanie w prace nad projektem „Spirit of Hope”. Wideokonferencje rozwijają nie tylko komunikację w języku angielskim, znajomość tematu społecznego, tolerancję wobec innych kultur, ale również zbliżają interkulturowo, dając możliwość spotkania się młodym ludziom z różnych krajów w przestrzeni wirtualnej. Proces ten będzie kontynuowany w następnym roku szkolnym. Naprawdę Warto.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »