Dzisiaj jest 03.06.2020.
Jesteś w:    Start arrow Comenius 2012-2014 arrow Młodzi aktorzy z ZSB w Mielcu
Młodzi aktorzy z ZSB w Mielcu Drukuj
           Uczniowie z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu w ramach międzynarodowego programu Comenius Spirit of Hope przygotowali trzy sztuki teatralne, które przedstawili przed międzynarodową publicznością w Mielcu jak również na deskach teatru w Hiszpanii. Uczniowie z klasy I TB pod kierownictwem Beaty Węgrzyn – Kilian   przygotowali przedstawienie na kanwie baśni Hansa Christiana Andersena Brzydkie Kaczątko, natomiast młodzież z klasy II TB pod kierunkiem Magdaleny Tomeckiej  przygotowała spektakl w oparciu o powieść Ignacego Krasickiego Mikołaja Doświadczyńskiego Przypadki.
Obydwie sztuki zostały zaprezentowane w języku angielskim, młodzi aktorzy przygotowali także odpowiednie kostiumy i scenografię. Publiczność z Chorwacji, Hiszpanii, Norwegii, Holandii i Włoch była zachwycona profesjonalnym przygotowaniem młodych aktorów. W Hiszpanii uczniowie klasy I TB: Maria Rajpold i Mateusz Skop pod kierunkiem Aliny Dziurgot zaprezentowali scenki własnego autorstwa, których inspiracją była nowożytna powieść oświeceniowego twórcy Ignacego Krasickiego. Zgromadzona młodzież i nauczyciele z hiszpańskiej szkoły w Albacete, byli pod ogromnym wrażeniem wystąpienia uczniów z ZSB w Mielcu.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »