Dzisiaj jest 14.08.2020.
Jesteś w:    Start arrow Biblioteka arrow Szlachetna paczka po raz piąty w ZSB
Szlachetna paczka po raz piąty w ZSB Drukuj
       13 - 14 grudnia 2015 roku odbył się finał Ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka.  Zespól Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Mielcu już po raz piąty postanowił pomóc wybranej rodzinie z Mielca. W tym roku uczniowie i nauczyciele wybrali panią samotnie wychowującą syna, którą zajmowali się wolontariusze Gabriela i Tomasz Budzeniusz. Uczniowie i nauczyciele przyłączając się do „Szlachetnej drużyny” księdza Jacka Stryczka, przez prawie trzy tygodnie przeprowadzali liczne akcje na terenie szkoły i zbierali fundusze na zakup potrzebnych rzeczy.

Młodzież z poszczególnych klas organizowała kiermasze ciast, ciastek i kanapek, a także przeprowadzała zbiórki pieniędzy. Kilka oddziałów technikum zrezygnowało z klasowych mikołajek. Redaktorzy Czasopisma Uczniowskiego To My wydali specjalny numer „Szlachetnej gazetki”, cały dochód przeznaczając na pomoc rodzinie. W tym roku zbiórka pieniędzy przeszła najśmielsze oczekiwania. Do grona darczyńców, jak co roku dołączyli także rodzice młodzieży z ZSB, poprzez pieczenie ciast, ofiarowanie datków. Mama ucznia klasy I b ZSZ razem ze swoimi znajomymi zakupiła wymarzone zabawki oraz słodycze dla małego chłopca. Dyrektor ZSB Stanisław Starzyk, wicedyrektor Adam Snopkowski, nauczyciele, pedagog szkolny, panie z administracji, a także ksiądz katecheta jak co roku ofiarowali datki jak również przynosili różne produkty. Kiedy już zebrano odpowiednią kwotę uczniowie i nauczyciele kupowali rzeczy, o które prosiła rodzina. Począwszy od żywności , środki czystości, ubrania, aż po łóżko dla chłopca. Następnie cała społeczność szkoły przystąpiła do „wielkiego” pakowania. Okazało się, że zakupy zajęły trzynaście kartonów. Nad sprawnym przebiegiem akcji czuwały nauczycielki: Bogumiła Starzyk, Iwona Kopera i Jadwiga Stala – Dudek. Szlachetna Paczka to wspaniałe przedsięwzięcie, wzruszające, pełne pozytywnych emocji, ale i wymagające dużego poświęcenia i pracy zespołowej. Już po raz piąty okazało się, że dyrekcja, nauczyciele, uczniowie i ich rodzice tworzą niezwykłą „ Szlachetną drużynę”. Dzięki współpracy i sercom otwartym na potrzeby drugiego człowieka, kolejna rodzina będzie mieć wymarzone Święta Bożego Narodzenia.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »