Dzisiaj jest 03.06.2020.
Jesteś w:    Start arrow Osiągnięcia arrow Konkurs wiedzy o Austrii
Konkurs wiedzy o Austrii Drukuj
       Drugi Ogólnopolski Konkurs Turbolandeskunde – Österreich czyli „Wędrówka Po Krajach Niemieckiego Obszaru Językowego” - etap szkolny Krajoznawczego Konkursu Wiedzy o Austrii odbył się w naszej szkole w dniu 10.03.2016. Uczniowie rozwiązywali w trzyosobowych zespołach dwa testy konkursowe, w których mogli sprawdzić swoją ogólną wiedzę o Austrii. Najlepszymi w Technikum nr 2 okazały się uczennice klasy 1TB : Marzena Dul, Agata Wolak i Kamila Żarów . Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia na etapie regionalnym w dniu 15.04.2016!

      Test dotyczył podstawowych informacji o Austrii, geografii, historii, gospodarki, kultury, sportu, jedzenia i picia, znanych osobistości. Należało odpowiedzieć na pytania, uzupełnić luki, kończąc zdania lub wymieniając brakujące elementy. W drugim teście należało dokonać wyboru prawidłowej odpowiedzi. Uczestniczyło w nim dziewięć zespołów uczniowskich z klas pierwszych, drugich i trzecich technikum. Byli to:
1.Rachwał Kamil, Ryba Maciej i Żuraw Damian – klasa 3TA
2.Pękala Rafał, Wojtusiak Sebastian i Śpiewak Krystian - klasa 3TA
3.Misiewicz Marta, Giermata Natalia i Pietrzycka Sylwia – klasa 2TB
4.Gudz Sylwia, Łabaj Kinga i Kolis Krzysztof – klasa 2TB
5.Lelek Mariusz, Żurek Kamil, Pezda Karol – klasa 2TB
6.Stachula Albert, Kuryś Łukasz i Walas Michał – klasa 2TA
7.Kulpa Damian, Kozioł Adrian, Kulpa Damian – klasa 2TA
8.Węglarz Kacper, Pietryka Fabian i Moskalewicz Jakub – klasa 2TA
9.Marzena Dul, Agata Wolak i Kamila Żarów – klasa 1TB

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »