Dzisiaj jest 29.05.2022.
Jesteś w:    Start arrow Erasmus+ 2015-2018 arrow CLIL - Zintegrowane nauczanie przedmiotu i języka - szkolenie dla nauczycieli w Holandii
CLIL - Zintegrowane nauczanie przedmiotu i języka - szkolenie dla nauczycieli w Holandii Drukuj
       W dniach od 7 do 11 listopada 2016 nauczyciele przedmiotów zawodowych Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu –Renata Ogórek i Elżbieta Światowiec uczestniczyli w szkoleniu w Jac. P. Thijsse College w Castricum w Holandii w ramach realizowanego trzyletniego międzynarodowego projektu unijnego Erasmus+ „The Bridge”. Szkolenie dotyczyło nowej metody nauczania przedmiotów w języku narodowym i angielskim –CLIL – Content and Language Integrated Learning.

Trenerzy: Henriëtte Borjeson (Holandia)  i Beatriz Bartolomé (Hiszpania) w formie wykładów i warsztatów przybliżyli podstawy dydaktyczne tej metody, a pozostali uczestnicy dzielili się swoimi doświadczeniami z prowadzenia zajęć w języku angielskim w swoich krajach. Metoda ta jest z sukcesem stosowana w Europie, bardziej motywuje do nauki języka obcego w oparciu o treści przedmiotowe . W czasie szkolenia grupa nauczycieli ze Słowenii , Włoch i Hiszpanii i Polski uczestniczyła w lekcjach prowadzonych metodą CLIL w Liceum w Castricum (gospodarze szkolenia). Celem szkolenia było nie tylko zapoznanie się z metodą CLIL, ale przygotowanie w języku angielskim lekcji wybranego przedmiotu i jej przeprowadzenie, a następnie jej ewaluacja .
Organizatorzy międzynarodowego spotkania: Ben Vriesema , Jennifer Hormann  , Rene Wellen dołożyli starań, by mimo intensywnych prac projektowych nie zabrakło czasu na zapoznanie się z” klimatem” Holandii – kraju rowerów , wiatraków i serów .
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »