Dzisiaj jest 14.12.2018.
Jesteś w:    Start
Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Zespole Szkół Budowlanych Drukuj
      13 listopada 2017 roku w Zespole Szkół Budowlanych w Mielcu obchodzono 99 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na początku uroczystości przemówienie wygłosił dyrektor ZSB Stanisław Starzyk, który przypomniał zgromadzonej młodzieży drogę Polaków do odzyskania upragnionej wolności. Podkreślił, iż w przyszłym roku w setną rocznicę odzyskania niepodległości w całej Ojczyźnie, a także w Powiecie Mielckiem  i Zespole Szkół Budowlanych będzie obchodzone święto w sposób wyjątkowy.

Do tego niecodziennego wydarzenia już trwają przygotowania. Po przemówieniu dyrektora ZSB wybrani uczniowie przedstawili prezentację, ukazującą najważniejsze historyczne wydarzenia, które przyczyniły się do zdobycia wolności ukochanego kraju, a także zaprezentowali postać Józefa Piłsudskiego. Zamiast tradycyjnej akademii młodzież przygotowała śpiewanki patriotyczne. Wybrane pieśni śpiewali wszyscy uczniowie i nauczyciele zgromadzeni na uroczystości. Na akordeonie pięknie akompaniowała Agnieszka Godek, uczennica klasy IV TB, na gitarze grał Tomasz Leski z tej samej klasy. Niezwykłe zdolności wokalne wykazali artyści: Alicja Godek, Damian Kulpa i Dominika Turczyn – uczniowie klasy III TB, Katarzyna Kapinos i Sławomir Batko z klasy III TA. Artyści zaprezentowali piękne polskie pieśni, które dodawały otuchy Polakom w walce o niepodległość. W murach szkoły zabrzmiały utwory: Piechota, My Pierwsza Brygada, Ułani, ułani, Pąki róż, Wojenko, wojenko, a także współczesny utwór Niepodległa, niepokorna.  To była wzruszająca uroczystość, dzięki temu, że do śpiewu włączyli się wszyscy uczestnicy. Konferansjerami, prezentującymi historię powstania utworów byli uczniowie z klasy IV TB Wiktoria Bąk i Krzysztof Kolis. Uroczystość przygotowały nauczycielki ZSB Bogumiła Starzyk, Iwona Kopera, Jadwiga Dudek.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »