Dzisiaj jest 14.12.2018.
Jesteś w:    Start
Zmagania uczniów z Zespołu Szkół Budowlanych w Olimpiadzie Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej Drukuj
       W dniach 26 i 27 2017 roku we wszystkich placówkach oświatowych w całej Polski najzdolniejsi uczniowie wzięli udział w Olimpiadzie Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej na etapie szkolnym. Do zmagań konkursowych przystąpiło także dziewięciu przyszłych geodetów z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu.. Znaczna większość z nich, bo aż sześcioro, to tegoroczni maturzyści, natomiast pozostali to uczniowie klasy trzeciej technikum geodezyjnego. Powód wzięcia udziału był jeden: chęć zmierzenia się z innymi i sprawdzenie swojej wiedzy i umiejętności z tej niezwykle trudnej dziedziny.

W pierwszy dzień młodzież musiała się zmierzyć z częścią teoretyczną, która składała się z zadań zamkniętych, ale i również otwartych. Nad sprawnym przebiegiem olimpiady czuwała komisja w składzie:  mgr inż. Stanisław Adamczyk, dawny dyrektor wydziału Geodezji, Kartografii i Katastru w Starostwie Powiatowym w Mielcu  jak również doświadczeni geodeci i  nauczyciele  z ZSB: Krzysztof Radłowski i Jakub Żmuda. W drugim dniu olimpiady uczniowie zmagali się z praktycznymi zadaniami, które musieli wykonać w terenie.   Największą wiedzą teoretyczna i praktyczna wykazała się uczennica  z klasy III TB Marzena Dul, na drugim miejscu uplasował się Karol Pezda, natomiast trzecie zajął Mariusz Lelek, obydwaj uczniowie to przyszli maturzyści.  Organizatorami Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej na etapie szkolnym byli nauczycie przedmiotów geodezyjnych w ZSB Krzysztof Radłowski i Jakub Żmuda.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »