Dzisiaj jest 14.12.2018.
Jesteś w:    Start
Tikkurila innowacyjna lekcja z przedmiotów zawodowych Drukuj
      W dniach 29-30 listopada 2017r. w Zespole Szkół Budowlanych w Mielcu odbyła się innowacyjna lekcja z przedmiotów zawodowych, zrealizowana przez specjalistów z firmy Tikkurila. Szkolenie teoretyczno – praktyczne zostało przeprowadzone przez Roberta Kosińskiego – przedstawiciela firmy Tikkurila, gdzie uczniowie pod czujnym okiem specjalisty mogli spróbować swoich sił przy prawidłowym przygotowaniu podłoża pod roboty malarskie i wykonywaniu dekoracyjnych prac malarskich. Efektem końcowym było wykonanie ściany w sali lekcyjnej z zastosowaniem designerskich rozwiązań, które cieszą się ogromną popularnością przy wykańczaniu nowoczesnych mieszkań.

Przedstawiciele zaprezentowali nowe farby dekoracyjne do malowania wnętrz i elewacji opracowane przez zespół projektantów i designerów oraz przedstawili sposób malowania nimi. Dodatkowo pani Agnieszka Gawle, przedstawiciel firmy Tikkurila tłumaczyła, jakie są zasady dopasowywania kolorów w zależności od gry światła, które ma ogromne znaczenie w wystroju wnętrz. Młodzież była pod ogromnym wrażeniem nie tylko produktów firmy i możliwości jakie dają one użytkownikom, ale także wiedzy i kompetencji prowadzących szkolenie teoretyczne i praktyczne. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem słuchali wykładu specjalisty i wdrażali zdobytą wiedzę w praktyce. Firma Tikkurila Polska S.A jest częścią fińskiego koncernu farbiarskiego Tikkurila Oyj. Już od 150 lat firma oferuje klientom indywidualnym i odbiorcom profesjonalnym rozwiązania w zakresie dekoracji i ochrony powierzchni. Tikkurila, dąży do osiągnięcia wiodącej pozycji na rynku farb w krajach Nordyckich, Rosji i wybranych krajach Europy Wschodniej. W ofercie firmy jest obszerna gama produktów do malowania wszelkich rodzajów powierzchni. Klienci zawsze otrzymują produkty o wysokiej jakości i przyjaznych parametrach. W zajęciach uczestniczyła młodzież z klasy zasadniczej szkoły zawodowej IIIa’’’ ZSZ. Organizatorką lekcji była nauczycielka przedmiotów zawodowych ZSB Maria Pietras. Serdecznie dziękujemy przedstawicielom firmy Tikkurila za unowocześnienie sali w zakresie robót malarsko-dekoracyjnych, poświęcony czas, certyfikaty dla uczestników szkolenia oraz za upominki.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »