Dzisiaj jest 14.08.2020.
Jesteś w:    Start arrow Erasmus+ 2015-2018 arrow Jodrell Bank Science w Macclesfield w hrabstwie Cheshire.
Jodrell Bank Science w Macclesfield w hrabstwie Cheshire. Drukuj
      Trzeci dzień pobytu w Anglii w ramach projektu Erasmus+ przyniósł uczniom ZSB wiele wrażeń związanych z astronomią. Młodzież ośmiu krajów odbyła wycieczkę do obserwatorium Jodrell Bank Science w Macclesfield w hrabstwie Cheshire. Znajduje się w nim słynny Teleskop Lovella i wiele innych urządzeń do przeprowadzania badań astrofizycznych.

Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z tematyką astronomii na ciekawych multimedialnych urządzeniach. Duże wrażenie zrobił sporych rozmiarów model układu słonecznego, a szczególne zainteresowanie wzbudziło urządzenie do przesyłania dźwięku na dalekie odległości. Nie mogło tam zabraknąć polskiego akcentu w formie pomnika Mikołaja Kopernika.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »