Dzisiaj jest 03.06.2020.
Jesteś w:    Start arrow Erasmus+ 2015-2018 arrow Zwiedzanie Tatton Park
Zwiedzanie Tatton Park Drukuj
     Zwiedzanie Tatton Park w hrabstwie Cheshire w północno - zachodniej Anglii udało się przy pięknej słonecznej pogodzie. Podziwialiśmy architekturę renesansowego dworku i ogrody w stylu... oczywiście angielskim. Posiadłość należy do National Trust. Następnie udaliśmy się do Chester.

To urocze miasto zachwyciło nas historyczną zabudową. Gotycka katedra, czarno białe budynki wiktoriańskie, mur pruski, pozostałości forum, ruiny amfiteatru z czasów rzymskich to tylko niektóre z widzianych przez nas osobliwości. Charakterystycznym punktem miasta był przepięknie zdobiony zegar, drugi po Big Benie najczęściej fotografowany zegar w Wielkiej Brytanii. Przewodnik w bardzo przystępny ale i interesujący sposób przytaczał legendy i wyjaśniał powody takiej zabudowy miasta.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »