Dzisiaj jest 14.12.2018.
Jesteś w:    Start
Uczniowie z ZSB biegli "Tropem Wilczym" Drukuj
      4 marca 2018 roku dyrektor ZSB Stanisław Starzyk, nauczycielki: Jadwiga Stala- Dudek i Renata Ogórek oraz piętnastoosobowa grupa uczniów wzięli udział w VI  edycji Biegu Tropem Wilczym – Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który jest też największą imprezą masową towarzyszącą obchodom "Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych".

Bieg odbywał się we wszystkich miastach w kraju i w niektórych miastach europejskich. Symboliczny dystans biegu we wszystkich miastach wyniósł 1963 metry. Liczba ta jest nawiązaniem do daty śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego - Józefa Franczaka „Lalka”, który został zamordowany w 1963 roku. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe medale i unikatowe koszulki z Żołnierzami Niezłomnymi. Wśród młodzieży rozlosowano także pięć wycieczek do Brukseli ufundowanych przez Europosła Tomasza Porębę. Szczęśliwą zdobywczynią jednej z nagród stała się uczennica z klasy I TC Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu Justyna Stan, która w październiku bieżącego roku wyjedzie na tydzień do Brukseli. 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »